Minden, ami kék fény
Mi az a kék fény?
Egy olyan fény, ami lényegében mindenhol ott van, de jótékony és káros hatásairól megoszlanak a vélemények. A Nap is bocsát kék fényt a Földre és ennek köszönhetően tudunk egyáltalán különbséget tenni a nappal és az éjszaka közt. A telefonnak, TV-nek és különböző kijelzőknek “köszönhetően” azonban az emberek soha nem voltak kitéve annyi kék fénynek, mint manapság. A védekezés tehát nagyon fontos és jelentős hatással van a mindennapokra.
Napsugárzás
A kék fény nagy része a Napból származik. Ez a nagy energiájú látható fény teszi az eget kékké, a nappalt világossá és az éjszakát sötétté.
Digitális eszközök
A telefon, TV, laptop és egyéb képernyőink apró LED-izzókból készülnek, amelyek folyamatosan árasztják ezt mesterséges fényt.
Mesterséges fények
A LED és a fluoreszkáló világítás gyakori az irodákban és más munkahelyeken. Ez egyúttal a mesterséges HEV fény kibocsátója is.

A kék fény spektrum
A fény spektrumát, tehát a fény hullámhosszait nanométerben mérik. A 380-780 nm közt található spektrumot nevezzük látható fénynek. A kék fény a legközelebbi látható fény a láthatatlan ultraibolya fényhez képest, így ez az egyik legmagasabb energiájú látható fény, ami bejut a szembe.
A 380 és 500 nm közötti tartományban helyezkedik el, amelyből a 380 és 440 nm közt lévő kék ibolya különösen káros hatású. A retinába bejutó nagy energiájú fény jelentősen hozzájárul a szám károsodásához.
Egyszerűen fogalmazva: a kék fény spektrum a legrövidebb, legnagyobb energiájú hullámhossz, amely az összes látható fény egyharmadát teszi ki. A nagy energiájának köszönhetően könnyedén átjut a szaruhártyán és károsítja a szemet.
Kék fény káros hatásai
A számítógép, telefon és különböző kijelzők fénye a legrosszabb. A monitor előtt töltött napi több óra könnyedén okozhat szemkárosodást és fáradtságot. Az alacsonyabb energiájú fényeket a szaruhártya elnyeli. A kék fény azonban keresztülmegy ezen a nagy energiájának köszönhetően és lassan elkezdi roncsolni a retinát. Mivel a szervezetünk ezt a fényt használja arra, hogy megkülönböztesse a nappalt és éjszakát, ezért az esti telefonozásból, számítógépezésből érkező mesterséges fények komoly problémát okozhatnak az elalvásban és az alvás minőségében.
Szemkárosodás
Nehéz alvás
Fejfájás
Dekoncentráltság

Hogyan védd a szemed?
A szem védhető a kevesebb digitális eszköz használatával, de ez a mai világban már egyre nehezebb és szinte elkerülhetetlen a mindennapi munkában. A BENDAN szemüvegek olyan dioptria nélküli lencsével rendelkeznek, amelyek blokkolják a káros kék fény spektrumának jelentős részét. Ez jobb látáskomfortot jelent mindenkinek, aki védelmet szeretne beltérben a kék fénnyel szemben anélkül, hogy a kn. 450 és 500 nm között kék fény jótékony hatásairól lemondana.
Engedd, hogy segítsünk!
A BENDAN szemüveg ideális választás számodra, ha szemeid túlzott mennyiségű kék fénynek vannak kitéve. Stílusos kereteink erős, blokkoló lencsékkel vannak felszerelve, amelyek segítenek megőrizni szemed egészségét.